Jste zde

M ČR mladších žákyň - Havířov

Tento víkend se konalo poslední Mistrovství české republiky mládeže kategorie mladších žáků a žákyň, a to v "nedalekém" Havířově. Nominaci mezi nejlepších 40 hráček ČR této sezóny v kategorii mladších žákyň si zaslouženě vybojovala naše mladá a sympatická naděje Viktorie Kašubiaková díky vítězství na krajských přeborech, navíc do první 40 patří i podle výsledků z letošních republikových bodovacích turnajů.

A teď už k průběhu turnaje. Mistrovství ČR se hrálo vyřazovacím K.O. systémem, kdy se prvních 24 hráček nasadilo a zbylých 16 si v 1. kole zahrálo o 8 postupových míst do 2. kola mezi 32 nejlepších. Viki čekala pro tento důležitý zápas soupeřka Veronika Mazalová z Bruntálu a ač byla naše hráčka papírovou favoritkou, projevovala se na ní v koncovkách setů větší nervozita, která nakonec vedla k těsné prohře 1:3 (-8, 7, -8, -11), což znamenalo jen boje ve finále C o 33.-40. místo. Tam Viki vyhrála nad Pešťálovou z Třeště 3:1 (6, 10, -9, 4) a podlehla ostravské Vavřínové 0:3 (-9, -7, -12) a bylo z toho dělené 33.-36. místo. Nicméně jsme na Viki všichni moc pyšní, protože za tento rok udělala opravdu velký pokrok a věříme, že s přibývajícími kvalitními zápasy přijdou i další úspěchy.

Velké poděkování patří trenérovi Petru Vojtěchovi, který se Viki neustále věnuje a předává jí hodně ze svých letitých zkušeností. Navíc si naše severočeská výprava spestřila havířovské mistrovství společnou fotkou s legendou našeho sportu Maruškou Hrachovou.

Výsledková listina

 

 

Copyright © 2019, Webmaster @ Jan Fojtík