Jste zde

Letošní první ligové body žen

V sobotu 12.1. naše druholigové ženy v prvním letošním utkání hostily SKST Děčín, který v podzimním utkání jasně zvítězil na svých stolech 8:2. Avšak poslední výsledky našeho mladého týmu mohly napovědět, že došlo k progresu výkonnosti, navíc soupeřky nepřijely v nejsilnější sestavě, tak se dalo očekávat vyrovnané utkání, v kterém jde o každý bod a existenci v soutěži.

Již první čtyřhra ovšem naznačila, že to nebude vůbec jednoduché. Debl Nykodýmová - Svobodová nestačily po čtyřech vyrovnaných setech na pár Kacálková - Kmoníčková a prohrály 1:3. Poté sice hned Natálka porazila Kmoníčkovou 3:1, ale Gabča proti dobře hrající Kristýně Kacálkové neměla trochu štěstí v koncovkách a museli jsme zase dotahovat. Naštěstí Viki konečně zlomila své prokletí a vybojovala koncovky 2 setů a vyrovnala svým vítězstvím 3:0 proti Ramešové průběžný stav na 2:2. Navíc Gabča i Natálka jasně vyhrály s Kmoníčkovou respektive Ramešovou a na počítadle byl průběžný stav 4:2. Viki sice nestačila na K. Kacálkovou, ale Gábina proti Ramešové Jiskře zase vrátila dvou bodové vedení 5:3 a 2 body do tabulky za remízu byly již jistotou. Koncovka ovšem našim hráčkám nevyšla podle představ, Natálka podlehla K. Kacálkové a střídající Markéta Nolová nenašla na postupně zlepšující se Petru Kmoníčkovou správný recept a prohrála 1:3 a celkově tedy utkání skončilo remízou 5:5.

Před utkáním bychom tento stav jistě brali všemi deseti, ale vzhledem k vývoji utkání může nakonec trochu mrzet. Nicméně je to dobrý začátek pro boj o udržení v soutěži, kterou chceme v Novém Boru určitě pro náš mladý tým i v příštím roce.

Copyright © 2019, Webmaster @ Jan Fojtík