Jste zde

Okresní přebory 2016-2017

Tuto neděli v herně Cvikováčku Cvikov proběhly Okresní přebory mužů a žen. Turnaje se účastnilo 19 hráčů a 5 hráček, kteří začali souboji ve 4-5 členných skupinách o umístění pro rozhodující pavouk nejlepších 8 hráčů. Mezi očekávané favority už od začátku patřil Zdeněk Bílek hrající stále v saském Freibergu, doprovázen úspěšným veteránským reprezentantem a divizním hráčem Frantou Justem, který po první čtvrtině soutěže má zatím úžasnou bilanci 13:3. Za českolipskou Lokomotivu dorazil i Franta Bříza, který v úvodu sezóny překvapil změnou potahu i např. vítězstvím v dobře obsazeném turnaji v Raspenavě. Své si do pořadí chtěli také říci 2 zástupci Jiskry N.Bor Honza Fojtík a Radek Ivan i domácí Cvikováček s Jardou Plačkem a Jardou Tomkem ml. nebo v neposlední řadě i Otto Hübsch.

Skupiny proběhly až na pár překvapivých výsledků (např. Jarda Plaček 3:2 vyhrál nad Honzou Fojtíkem) dle očekávání a vytvořily se dvojice pro čtvrtfinále Plaček - Ivan, Bílek - Hübsch, Tomek - Just a Fojtík - Bříza. Nejkrásnější zápas čtvrtfinále předvedli Otto Hübsch se Zdenkem Bílkem, kdy především Otto udával tempo hry a vedl 1:0 na sety a 10:6. Po neproměněné šanci jít do trháku na 2:0 se bohužel musel smířit s prohrou 1:3. I tak tento zápas byl ozdobou okresních přeborů a Otto ukázal, že dokáže vždy potrápit papírově lepší hráče. Další vyrovnaný souboj předvedli Franta Just s Jardou Tomkem ml., kdy posledně jmenovaný nakonec zvítězil  v koncovce pátého setu. Dobrý výkon zopakoval i Jarda Plaček proti Radku Ivanovi a zvítězil po vyrovnaných koncovkách 3:1. Nejjednodušší čtvrtfinále měl Honza Fojtík, kdy Franta Bříza se nedokázal probudit po 2 hodinové herní pauze, kdy mezitím probíhala čtyřhra, a podlehl 3:0.

V semifinále se ukázalo, že hráči Cvikováčku znali své domácí prostředí velmi dobře a do poslední chvíle kladli velký odpor. Bílek porazil nakonec Plačka 3:1 a Fojtík Tomka zlomil až v závěru 5. setu. Finále bylo v rukách Zdenka Bílka, kdy Honza Fojtík po vyrovnaném začátku 1:1 nezachytil začátek 3. setu a pak už vždy tahal za kratší konec a podlehl 3:1. Souboj o 3.místo vyhrál z dvojice domácích poražených semifinalistů Jarda Tomek.

V soutěži žen za skromné účasti pěti hráček zvítězila Gábina Svobodová před Markétou Nolovou a Natálkou Nykodýmovou.

Mužskou čtyřhru ovládla dvojice Bílek - Just, kteří ve finále zdolali staronovou dvojici Fojtík - Ivan.

Postup na krajské přebory si vybojovali první 3 hráči. Přehled výsledků v příloze.

Copyright © 2019, Webmaster @ Jan Fojtík